Erkek Saç Simülasyonu - Burak Emiroğlu Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

  Erkeklerde saç kaybı sorunu oldukça sık yaşanıyor ve saç ekimi işlemi herkes için cazip bir seçenek olmayabiliyor. İşte bu noktada devreye cerrahi bir yöntem olmayan, konforlu bir süreç eşliğinde tamamlanan saç simülasyonu giriyor. Günümüzde çok sayıda kişinin faydalandığı saç simülasyonu yöntemi, saç seyrekliği olan ya da bölgesel kellik olan bölgelerin kamufle edilmesi prosedürüne dayanır. Saç ekiminden ve saç dövmesinden çok daha farklı bir yöntem olduğunu, son derece doğal bir görünüm sunduğunu belirtmeliyiz.

  Bu yöntemde mikro ince iğneye sahip bir cihaz ile tamamen bitkisel olan bir boya çeşidi kullanılıyor. Bu boya ile saçsız olan ya da seyreklik olan kafa derisine saç kökleri ile saç kılları görünümü kazandırılıyor. Böylelikle saçsız bölgenin görünümü tamamen giderilirken daha gür bir saç görünümü de yakalanmış oluyor. Üstelik işlemin saçlı derideki yara ya da yanık izlerine de uygulanabildiğini ekleyelim! Sadece bu yara ya da yanık izlerini kamufle etmek için de gönül rahatlığı ile saç simülasyonundan faydalanılabiliyor.

  Erkek Saç Simülasyonu İçin Kaç Seans Gerekir?

  Erkeklerde saç kaybının ne kadarlık bir alanda olduğu ya da yara izinin ne kadar büyük olduğu gibi durumlarda bağlı olarak seans sayısı değişebilir. Çoğunlukla 2 seansta işlem tamamlanıyor ancak işlemden bir hafta sonrasında küçük rötuşlar yapılmasına da ihtiyaç doğabiliyor. Eğer geniş bir alana uygulama yapılacaksa seans sayısının daha fazla olması gerekebilir.

  Seansların ne kadar sürdüğü de yine ne kadarlık alana uygulama yapılacağına bağlı olarak değişir. Sadece yarım saatte işlem tamamlanabilir ya da seans süresi 5 saate kadar uzayabilir. İşlem öncesinde hem seans sayısı hem de seans süresi hakkında daha net bilgiler tarafınıza iletiliyor. Bu arada uygulama sonrasında günlük yaşama ya da iş hayatına geri dönülebiliyor. Saç simülasyonundan faydalanmak için iş hayatınıza, sosyal yaşantınıza ara vermenize hiç gerek yok.

  Ömür Boyu Kalıcı Saç Simülasyonu Var Mı?

  Saç simülasyonu ile kazandırılan görünüm, 4 – 5 yıl boyunca korunabiliyor. Ancak ömür boyu kalıcı olarak uygulanabilen bir yöntem olmadığını da belirtmeliyiz. Bu süre sonunda beklemek, saç derisini dinlendirmek gerekmez. Hemen yeniden uygulama yapılmasını sağlayabilir ve dolayısıyla ömür boyunca saç simülasyonu işleminin avantajlarından istifade edebilirsiniz. İşlemin süresinin 4 ila 5 yıl olması ise kullanılan boyanın zamanla solabiliyor olmasıdır. Bu nedenle yoğun saç görünümü de bu zaman zarfından sonra ortadan kalkabiliyor. Saç simülasyonu tekrarlanabilen bir işlemdir. Sadece tek bir sefer yapılması zorunluluğu yok.

  Saç Ekimi Yaptıranlar Saç Simülasyonu Yaptırabilir Mi?

  Daha önce saç ekimi yaptırmış olmanız, saç simülasyonunun avantajlarından mahrum kalacağınız anlamına gelmez. Elbette saç ekimi yaptıranlar da bu işlemden faydalanabilir. Hangi teknikle saç ekimi yaptırdığınızın bir önemi yok. Öyle ki saç ekiminden sonra tamamlayıcı bir teknik olarak da saç simülasyonunun tercih edildiğini bilmeyenler için aktaralım. Uygulanan rötuşlar ile saç ekimi sonrasında kazandırılan görünüm güçlendiriliyor. FUT ya da yara izlerinin giderilmesi amacıyla da çok sık tercih edilen bir işlem olduğunun altını çizmeliyiz.

  Saç Simülasyonu Zararlı Mı?

  Saç simülasyonu, saç ekiminden daha sonra geliştirilen bir tekniktir. Çok fazla bilinmiyor olması da bundan kaynaklanır ancak büyük bir hızla popülerlik kazanmaya devam ediyor. Yakın zamanda saç simülasyonu da en az saç ekimi tarafından bilinen bir işlem haline gelecektir. Yeni bir teknik olması ise ‘zararlı mı, saç derisine ya da saç köklerine zarar verir mi’ gibi endişeleri gündeme getirebiliyor. Bu yöntem kesinlikle saç köklerine ya da saçlı deriye zarar vermez. İşlemde kullanılan boyanın tamamen organik olduğunu ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olduğunu unutmamalısınız.

  Saç Simülasyonu Acı Verir Mi?

  Özellikle ABD’de çok fazla talep gören yöntem İstanbul başta olmak üzere Türkiye’de de sıklıkla uygulanıyor. İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülüyor ve böylelikle uygulama esnasında acı hissedilmesi önleniyor. İşlemden faydalanan kişi açısından gayet konforlu bir yöntem olması da bundan kaynaklanıyor. Bu işlemin kesinlikle cerrahi bir müdahale olmadığını, mevcut gerçek saç köklerine ya da saç kıllarına bir müdahale yapılmadığını belirtmeliyiz.

  Saç Simülasyonu Yaptırdığım Anlaşılır Mı?

  Saç rengine birebir uygun olan boyaların kullanılıyor olması da işlemin büyük ilgi görmesinin nedenlerinden biridir. Kişinin mevcut saç rengiyle tamamen örtüşen renkte boyalar tercih ediliyor ve böylelikle dışarıdan bakıldığında saç simülasyonunun anlaşılması ihtimali de sıfıra iniyor. Erkeklerde kafanın tepe bölgesinde meydana gelen kellik ya da saç seyrelmesi sorununu gidermek için de saç simülasyonu yapılabilir. Bu işlem sakal ve bıyık bölgesine de uygulanabiliyor. Daha fazla bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


  İçerik Paylaş
  +

  Saç Simülasyon İşlemi Steril bir ortamda uygulanmazsa bir çok hastalığı doğurur…

  +

  Saç Simülasyon İşlemini saç sorunu yaşayan herkes rahatlıkla uygulatabilir…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi rahatlıkla Silinebilir…

  +

  Saç Simülasyon İşleminden Sonra hiç bir şekilde sıkıntı yaşanmaz…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi ile var olan saçlarınız dökülmez tam tersine saç dökülmesini yavaşlatır…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi yaptırmadan önce saç çizgisi ALTIN ORAN şeklinde çizilip belirlenir…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi ile Tüm yara izleri rahatlıkla kapanır…

  +

  Saç Simülasyon öncesi işlem bölgesimi lokal anestejik kremle uyuşturulur…

  +

  Saç Simülasyonu İşlemi Saç Çıkartmasını sağlamaz…

  +

  Saç Simülasyon İşleminden 1 ay sonra saç boyanabilir…

  +

  Saç Simülasyon İşleminde saçın boyutunun veya renginin bir önemi yok…

  +

  Saç Simülasyonu İşleminden önce bölgeyi anestejik kremle uyuşturuyoruz.Acı yok denilecek kadar az oluyor…

  +

  Saç Simülasyonu Deri hastalığı olan ( EGZEMA ) kişilere yapılmasına önermiyoruz…

  +

  Saç Simülasyonu Kadın Erkek ayırt edilmeksizin cilt hastalığı olmayan herkese yapılır…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi Geçici bir işlemdir. Cilt yapısına bağlı 4 ila 5 yıl kalıcıdır…

  +

  Saç Simülasyonu İşlemi Kullanılan Boyaların organik pigmentler olduğu taktirde bir süre sonra vücuttan ter yoluyla atıp tamamen iz bırakmadan yok olup gider…

  +

  Saç Simülasyon Uygulamasında kullanılan Boya deri altına yapıldığı için Abdeste engel bir durum söz konusu değildir…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi geçici bir işlem olduğu için (KINA) gibi düşünebiliriz.Diyanet bu konuda olumlu veya olumsuz bir açıklama yapmaktan kaçınıyor…

  +

  Saç Simülasyonda Sabit bir fiyatlandırma söz konusu değildir… Kişinin Cilt yapısına ve seyrekliğine göre fiyat değişimi göstermektedir…

  +

  Saç Simülasyonu işleminde kesinlikle Saç’a herhangi bir zararı olmaz…

  +

  Saç Simülasyonu Kişinin Cilt yapısına ve seyrekliğine bağlı ortalama 2 ila 3 seansta yapılır…

  +

  Saç simülasyonu temel olarak var olan saç köklerini benzer şekilde yoğunlaştırılmış bir şekilde yapılması tamamen saçların sık ve yoğun gözükmesini sağlamak içindir. Genetik nedenlerden, çeşitli hastalık tiplerinden, yara veya yanık izlerinden ötürü saç simülasyonu yapılmaktadır. Bunun yanında saç ekimi için uygunluğu olmayanlar ve saç ekimi sonrası ekimin saç derisine eşit bir şekilde dağılmasını sağlamak için de saç simülasyonu işlemine başvurulabilir.

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mecidiyeköy mah Cemal Sahir Sokak polat iş merkezi No:29 kat:3 Daire:34, 34381 Şişli/İstanbul

  Telefon Numarası

  02122886126

  Telefon Numarası

  05336436126