Kadın Saç Simülasyonu - Burak Emiroğlu Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

  Kadınlar için saç seyrekliği ya da kellik, estetik anlamda da bir hayli rahatsızlık verici olabiliyor. Çok sayıda kadın bu durumu gizlemek adına peruk kullanımı, saç bandı kullanımı gibi yöntemlere yöneliyor. Oysa saç seyrekliği yahut bölgesel kellik bir kader değil! Günümüzde ilerleyen teknolojinin de yardımı ile bu ve benzeri problemlere köklü çözümler getirilebiliyor. Bunlardan biri de saç simülasyonu yöntemidir.

  Hem ülkemizde hem de dünya genelinde hızla popülerlik kazanmaya devam eden saç simülasyonu, kadınlar tarafından güvenle tercih edilebilir. Bu yöntem cerrahi bir müdahale içermiyor olmasıyla da ön plana çıkan bir metottur. Saç ekiminden çok daha farklı bir yöntem olduğunu bilmenizde fayda var. Saç köklerinin taşınması değil, saç kökü efektinin yaratılması prosedürüne dayalı bir teknik olduğundan gönül rahatlığı ile dileyen herkes faydalanabilir.

  Kadın Saç Simülasyonu Nedir?

  Kadınlar için uygulana saç simülasyonu yöntemi, erkekler için uygulanan yöntemden farklı değildir. Bu işlem özel bir cihaz ve tamamen bitkisel olan, saç köklerine ya da saçlı deriye hiçbir zarar vermeyen boya kullanılarak gerçekleştiriliyor. Ancak saçlı deriye yapılan bir dövme işlemi olarak da düşünülmemelidir. Çünkü işlem kapsamında gerçek saç kökleri ve saç kılları taklit edilir. Özel bir efekt yaratılır ve bu sayede saç seyrekliği olan ya da saç kaybının meydana geldiği bölgeler kamufle edilir.

  Son derece doğal bir yöntem sunuyor olması nedeniyle kadınlar tarafından da rahatlıkla tercih edilebilen kadın saç simülasyonu metodu ile kafa derisinde saç kökleri varmış gibi bir görünüm yakalanır. Dövme işleminde sentetik boya kullanılır ve deri tabakasının daha derinine boyanın ulaştırılması sağlanır. Saç simülasyonu yönteminde ise tamamen doğal boya kullanılır ve derinin yüzeye daha yakın bir bölgesine boya yerleştirilir. Bu nedenle doğal görünmesi beklentisi de % 100 karşılanır.

  Kimler Saç Simülasyonu Yönteminden Faydalanabilir?

  Eğer saç seyrekliği sorunu yaşıyorsanız, kafanın belirli bir bölgesinde lokal kellikler meydana geldiyse bu görünüm kamufle etmek için en doğru tercih kuşkusuz saç simülasyonu olacaktır. Aynı zamanda saçlı deride meydana gelen travmalardan kaynaklanan izler, ameliyat ve dikiş izleri olanlar da saç simülasyonundan faydalanabilir. Saçkıran, çok sayıda kadının yaşadığı sorunlardan biridir. Saçkıran sorunundan kaynaklanan saç kaybı görüntüsünü gizlemek için de rotanızı bu özel ve konforlu metoda çevirebilirsiniz.

  Saç simülasyonundan faydalanmak için mutlaka geniş bir alanda seyreklik ya da kellik olması gerekmez. Çok küçük bir alanda mevcut olan seyreklik ya da kellik durumunda da aç simülasyonu devreye girebiliyor. Elbette bu durumda işlem için daha kısa bir süre ayrılması yeterli oluyor. Çoğu zaman 1 ya da 2 seansta işlem tamamlandığından defalarca uygulama yaptırmaya gerek kalmıyor. Bazı kişilerde seans sayısı fazla olabilir ancak bu kişiler genellikle geniş bir alanda seyreklik yahut kellik sorunu yaşayanlardır.

  Yara izlerinin gizlenmesi için en sık tercih edilen yöntemlerden biri olduğunu belirtmeliyiz. Kadınlar yara izlerini gizlemek istediklerinde genellikle saçlarını uzatıyor ya da sadece belirli saç modellerini ömür boyu kullanmak zorunda kalıyor. Oysa saç simülasyonu ile bu sınırlamaları ya da zorunlulukları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Saçlarınızı istediğiniz uzunlukta kullanabilir ve dilediğiniz saç modelini tercih edebilirsiniz.

  Saç Simülasyonu Öncesinde/Sonrasında Saç Ekimi Yapılır Mı?

  Öncelikle saç simülasyonu yönteminin saç ekiminden sonra gerçekleştirilen tamamlayıcı bir teknik olarak da tercih edildiğini belirtmeliyiz. Bu işlem saç ekiminden sonra kalan boşlukları gizlemek için uygulanabilir. Aynı zamanda saç simülasyonu yaptırmış olanlar ilerleyen dönemlerde saç ekimi yaptırabilir. Bu iki işlem birbirine engel değildir. Aksine mükemmel bir sonuç elde etmek için birbirini tamamlayan tekniklerdir.

  Saç Simülasyonu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

  Saç simülasyonu sonrasında 1 gün boyunca uygulama yapılan bölgeyi suyla temas ettirmemek, 1 ay boyunca da direkt güneş ışığına maruz kalmasını önlemek gerekiyor. Bu 1 aylık zamanda solaryumdan uzak durulması da önemlidir. Bunun dışında yaşam konforunu olumsuz etkileyen hiçbir kısıtlama bulunmuyor. Kadınlar saç simülasyonu sonrasında günlük hayatlarına geri dönebilir. İşlemin kalıcılık süreci 5 yıla kadar uzayabiliyor. Bu sürenin sonunda beklemeye hiç gerek yok. Hemen işlemin yeniden yapılması sağlanabilir ve bu yönüyle de saç simülasyonunun ideal bir kamufle seçeneği olduğunu söyleyebiliriz.

  Saç Simülasyonu Öncesinde Saçları Kazıtılıyor Mu?

  En sık merak edilen unsurlardan biri de saç simülasyonu sonrasında saçları kısa kullanma zorunluluğu var mı şeklindedir. Elbette asla böyle bir zorunluluk yok. Bu işlemde saç kılları yeni çıkıyormuş gibi bir görünüm elde ediliyor. Dolayısıyla uzun saçlara sahip olan kadınlar da saç simülasyonu sonrasında doğal bir görünüm elde edebiliyor. İşlem için saçları kazıtmak ya da kısa kestirmek de gerekmiyor.


  İçerik Paylaş
  +

  Saç Simülasyon İşlemi Steril bir ortamda uygulanmazsa bir çok hastalığı doğurur…

  +

  Saç Simülasyon İşlemini saç sorunu yaşayan herkes rahatlıkla uygulatabilir…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi rahatlıkla Silinebilir…

  +

  Saç Simülasyon İşleminden Sonra hiç bir şekilde sıkıntı yaşanmaz…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi ile var olan saçlarınız dökülmez tam tersine saç dökülmesini yavaşlatır…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi yaptırmadan önce saç çizgisi ALTIN ORAN şeklinde çizilip belirlenir…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi ile Tüm yara izleri rahatlıkla kapanır…

  +

  Saç Simülasyon öncesi işlem bölgesimi lokal anestejik kremle uyuşturulur…

  +

  Saç Simülasyonu İşlemi Saç Çıkartmasını sağlamaz…

  +

  Saç Simülasyon İşleminden 1 ay sonra saç boyanabilir…

  +

  Saç Simülasyon İşleminde saçın boyutunun veya renginin bir önemi yok…

  +

  Saç Simülasyonu İşleminden önce bölgeyi anestejik kremle uyuşturuyoruz.Acı yok denilecek kadar az oluyor…

  +

  Saç Simülasyonu Deri hastalığı olan ( EGZEMA ) kişilere yapılmasına önermiyoruz…

  +

  Saç Simülasyonu Kadın Erkek ayırt edilmeksizin cilt hastalığı olmayan herkese yapılır…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi Geçici bir işlemdir. Cilt yapısına bağlı 4 ila 5 yıl kalıcıdır…

  +

  Saç Simülasyonu İşlemi Kullanılan Boyaların organik pigmentler olduğu taktirde bir süre sonra vücuttan ter yoluyla atıp tamamen iz bırakmadan yok olup gider…

  +

  Saç Simülasyon Uygulamasında kullanılan Boya deri altına yapıldığı için Abdeste engel bir durum söz konusu değildir…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi geçici bir işlem olduğu için (KINA) gibi düşünebiliriz.Diyanet bu konuda olumlu veya olumsuz bir açıklama yapmaktan kaçınıyor…

  +

  Saç Simülasyonda Sabit bir fiyatlandırma söz konusu değildir… Kişinin Cilt yapısına ve seyrekliğine göre fiyat değişimi göstermektedir…

  +

  Saç Simülasyonu işleminde kesinlikle Saç’a herhangi bir zararı olmaz…

  +

  Saç Simülasyonu Kişinin Cilt yapısına ve seyrekliğine bağlı ortalama 2 ila 3 seansta yapılır…

  +

  Saç simülasyonu temel olarak var olan saç köklerini benzer şekilde yoğunlaştırılmış bir şekilde yapılması tamamen saçların sık ve yoğun gözükmesini sağlamak içindir. Genetik nedenlerden, çeşitli hastalık tiplerinden, yara veya yanık izlerinden ötürü saç simülasyonu yapılmaktadır. Bunun yanında saç ekimi için uygunluğu olmayanlar ve saç ekimi sonrası ekimin saç derisine eşit bir şekilde dağılmasını sağlamak için de saç simülasyonu işlemine başvurulabilir.

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mecidiyeköy mah Cemal Sahir Sokak polat iş merkezi No:29 kat:3 Daire:34, 34381 Şişli/İstanbul

  Telefon Numarası

  02122886126

  Telefon Numarası

  05336436126