Fut İzi – Yara İzi - Burak Emiroğlu Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

  Scalp micro pigmentation olarak adlandırılan ve ‘saçlı deride gölgeleme tekniği’ şeklinde bilinen özel saç simülasyonu işlemi, çok sayıda kişinin yaşadığı ortak bir probleme çözüm oluyor. Bu ortak problem ise kafa derisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşmuş yara izleridir. Yara izi çeşitlerine ameliyat izlerini, derideki kesik izlerini ve FUT izlerini örnek gösterebiliriz. Kişiyi bir hayli rahatsız eden bu izlerden kurtulmak mümkün! Saç simülasyonu uygulamasından en çok faydalananlar arasında yara izlerinden kurtulmak isteyenler de var.

  Saç Simülasyonu, FUT İzlerini Mükemmel Şekilde Gizler!

  Özellikle daha önce FUT tekniği ile uygulanan saç ekimi işleminden faydalananlar ortaya çıkan izlerden rahatsızlık duyuyor. FUT tekniği ile saç ekimi işleminde ense bölgesinden saç kökleri alınıyor ve seyrek olan ya da kellik olarak bölgeye transfer ediliyor. Ancak ense bölgesinde hafif izlerin kalması da söz konusu olabiliyor. İzlerin görünümünü ortadan kaldırma görevini ise saç simülasyonu uygulaması üstleniyor.

  Saç simülasyonu, özel bitkisel (organik) boya çeşitleri ve mikro boyutta iğnesi olan özel bir cihaz ile gerçekleştirilen saç efekti uygulamasıdır. Cerrahi olmayan bu işlemde saç deride saç kökü efektleri yaratılıyor ve böylelikle hem yara izlerinin görünümü gizleniyor hem de daha gür bir saç görünümü elde ediliyor. FUT tekniği ile saç ekimi yapılmasının ardından tamamlayıcı bir yöntem olarak da tercih edilen saç simülasyonu, ense bölgesindeki izlerin tamamının gizlenmesini sağlayabiliyor. Üstelik mutlaka çok sayıda seansa gitmek de gerekmiyor. Birkaç seans uygulama yapılması durumunda ense bölgesinde bulunan FUT izlerinden kurtulmak mümkün! Seanstan bir hafta sonrasında rötuş uygulaması yapılabiliyor ve böylelikle mükemmel bir netice alınabiliyor.

  Yara ve Yanık İzlerinden Saç Simülasyonuyla Kurtulabilirsiniz!

  Ameliyat sonrası saçlı deride oluşan yara izleri, dikiş izleri, kaza ya da yanık izleri, saç simülasyonu yöntemi ile kusursuz bir şekilde kamufle ediliyor. Genel olarak ‘skar’ şeklinde adlandırılan bu izlerin görünümünden rahatsız olanlar için saç simülasyonunun en ideal seçenek olduğunu ekleyelim. Çünkü uygulanan yöntem ameliyat değil ve kişiyi zorlayan ya da acı veren bir yönü de bulunmuyor.

  Genel olarak skar olarak adlandırılan durum derinin dermiş tabakasındaki yaralanmanın ardından ortaya çıkan görünümdür. Bu görünüm yani skar, 5 farklı grupta ele alınır. Hangi skar tipinde saç simülasyonunun yapılabildiği, başarı oranlarının ne olduğu konusunu birlikte ele alalım.

  Düz scar

  Düz scar en yaygın scar tipidir ve çok sayıda kişinin saçlı deri bölgesinde bulunur. Saç simülasyon, düz skar durumunda % 100 başarı sunabilen bir işlemdir.

  Hipertrofik scar

  Bu skar tipinde deride küçük kabartılar oluşur. Nedeni ise dokunun iyileşme döneminde fazla büyümesidir. Saç simülasyonu yöntemi bu skar tipinde % 80 gibi yüksek bir oranda başarı sunar. Yara izinin görünümü ise yok denecek kadar azalır çünkü kamuflajda bu teknik son derece başarılıdır.

  Çukur scar

  Hipertrofik scarın tam tersi, çukur skardır. Cildin altında kalmış bir yara izi görünümü ortaya çıkmıştır. İyileşme aşamasında düzensiz kalojen üretiminden kaynaklanır ve saç simülasyonu bu tür skar mevcudiyetinde de rahatlıkla uygulanabilir. Ancak başarı oranı % 50 dolaylarındadır. Yine de dışarıdan bakıldığında yara izinin görünümünde belirgin bir azalma olduğunu da eklemeliyiz.

  Düzensiz Scar

  Düzensiz skar tablosunda, yukarıda sıraladığımız 3 farklı yara izi tipinin 3’ü de mevcut olur. Elbette saç simülasyonu uygulanabilir ve yara izlerinin büyük bölümü kamufle edilebilir.

  Keloid Scar

  Bu scar tipi patolojiktir ve bu nedenle saç simülasyonu işleminin yapılması önerilmez.

  Elbette saç simülasyonu ile yara izi gizleme işleminin yapılabilmesi için öncelikle derideki iyileşmenin tamamlanmış olması ve travmanın üzerinden belirli bir sürenin geçmiş olması beklenmelidir. İyileşme devam ediyorsa, deride açık yara varsa saç simülasyonu yapılamaz. Randevu aldığınızda basit bir inceleme yapılır ve saç simülasyonu işlem için uygun bir daya olup olmadığınız size bildirilir.

  Ciltte meydana gelen yaralanmalar neticesinde saçlı derideki kıl kökleri de zarar görebiliyor. Bu nedenle sadece yara izinde saçsızlık meydana gelebiliyor. Bu durum yüzdeki sakal ve bıyık bölgesi için de geçerlidir. Saç simülasyonu bu sorunu yaşayanlar için gayet ideal bir seçim olacaktır. Saçlı derinin yanı sıra bıyık ve sakal bölgesinde meydana gelen yara izlerinin gizlenmesini sağlayabiliyor. Efektif bir sonuç alındığından yara izinin olduğu yerdeki kellik ortadan kaldırılıyor. Son derece güvenli bir yöntem olması, doğal bir sonuç sunması ve kalıcılık sürecinin 5 yılı bulabilmesi de saç simülasyonu ile yara izi kamuflesinin sağladığı avantajlardır. Saç simülasyonu ile yara izi gizleme, kapama işlemine dair sorularınızı bize iletebilirsiniz.


  İçerik Paylaş
  +

  Saç Simülasyon İşlemi Steril bir ortamda uygulanmazsa bir çok hastalığı doğurur…

  +

  Saç Simülasyon İşlemini saç sorunu yaşayan herkes rahatlıkla uygulatabilir…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi rahatlıkla Silinebilir…

  +

  Saç Simülasyon İşleminden Sonra hiç bir şekilde sıkıntı yaşanmaz…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi ile var olan saçlarınız dökülmez tam tersine saç dökülmesini yavaşlatır…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi yaptırmadan önce saç çizgisi ALTIN ORAN şeklinde çizilip belirlenir…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi ile Tüm yara izleri rahatlıkla kapanır…

  +

  Saç Simülasyon öncesi işlem bölgesimi lokal anestejik kremle uyuşturulur…

  +

  Saç Simülasyonu İşlemi Saç Çıkartmasını sağlamaz…

  +

  Saç Simülasyon İşleminden 1 ay sonra saç boyanabilir…

  +

  Saç Simülasyon İşleminde saçın boyutunun veya renginin bir önemi yok…

  +

  Saç Simülasyonu İşleminden önce bölgeyi anestejik kremle uyuşturuyoruz.Acı yok denilecek kadar az oluyor…

  +

  Saç Simülasyonu Deri hastalığı olan ( EGZEMA ) kişilere yapılmasına önermiyoruz…

  +

  Saç Simülasyonu Kadın Erkek ayırt edilmeksizin cilt hastalığı olmayan herkese yapılır…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi Geçici bir işlemdir. Cilt yapısına bağlı 4 ila 5 yıl kalıcıdır…

  +

  Saç Simülasyonu İşlemi Kullanılan Boyaların organik pigmentler olduğu taktirde bir süre sonra vücuttan ter yoluyla atıp tamamen iz bırakmadan yok olup gider…

  +

  Saç Simülasyon Uygulamasında kullanılan Boya deri altına yapıldığı için Abdeste engel bir durum söz konusu değildir…

  +

  Saç Simülasyon İşlemi geçici bir işlem olduğu için (KINA) gibi düşünebiliriz.Diyanet bu konuda olumlu veya olumsuz bir açıklama yapmaktan kaçınıyor…

  +

  Saç Simülasyonda Sabit bir fiyatlandırma söz konusu değildir… Kişinin Cilt yapısına ve seyrekliğine göre fiyat değişimi göstermektedir…

  +

  Saç Simülasyonu işleminde kesinlikle Saç’a herhangi bir zararı olmaz…

  +

  Saç Simülasyonu Kişinin Cilt yapısına ve seyrekliğine bağlı ortalama 2 ila 3 seansta yapılır…

  +

  Saç simülasyonu temel olarak var olan saç köklerini benzer şekilde yoğunlaştırılmış bir şekilde yapılması tamamen saçların sık ve yoğun gözükmesini sağlamak içindir. Genetik nedenlerden, çeşitli hastalık tiplerinden, yara veya yanık izlerinden ötürü saç simülasyonu yapılmaktadır. Bunun yanında saç ekimi için uygunluğu olmayanlar ve saç ekimi sonrası ekimin saç derisine eşit bir şekilde dağılmasını sağlamak için de saç simülasyonu işlemine başvurulabilir.

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mecidiyeköy mah Cemal Sahir Sokak polat iş merkezi No:29 kat:3 Daire:34, 34381 Şişli/İstanbul

  Telefon Numarası

  02122886126

  Telefon Numarası

  05336436126