Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar - Burak Emiroğlu Saç Simülasyon Merkezi Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

  Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

  Doğanın en güzel hediyelerinden biri de mucizevi etkilere sahip olan bitkilerdir. Bu bitkilerden elde edilen yağlar, saç problemleriyle mücadelenize önemli bir katkıda bulunabilir. Özellikle saç dökülmesi, en can sıkıcı problemlerden biridir. Eğer saçlarım çok dökülüyor ne yapmam lazım diyorsanız rotanızı bu yağlara çevirin ve saçlarınızı doğanın mucizelerine emanet edin.

  • Argan Yağı

  Saç çıkarmak için hangi yağ kullanılmalı diyenlere verilebilecek en net yanıtlardan biri argan yağıdır. Sadece Fas bölgesinde yetişen bitkiden elde edilen argan yağı, saç köklerine iyi gelmekle birlikte yıpranmış olan saçları da mükemmel bir şekilde onarıyor. Ancak bu etki için doğal argan yağı kullanmalısınız ve sahte argan yağını asla saçlarınız ile temas ettirmemelisiniz.

  • Badem Yağı

  Uzun, gür ve parlak saçlar için hangi yağ kullanılmalı sorusunun yanıtı ile saç köklerini hangi yağ güçlendirir sorusunun yanıtı badem yağı olabilir! Özellikle kıl köklerini güçlendiriyor olması, badem yağının kaş ve kirpikler için de sıklıkla kullanılmasını beraberinde getiriyor. Saçları kökten güçlendirdiği için saç dökülmesini de belirgin bir seviyede azaltabiliyor. Saçlara adeta ipek gibi bir yumuşaklık ve parlaklık kazandırıyor olması da cabası…

  • Hint Yağı

  Saç dökülmesi için evde ne yapabilirim dediğinizi duyar gibiyiz. Hint yağı ile evde saç bakımı yapabilirsiniz. Bu özel yağın ön plana çıkan etkisi, saç köklerinin tazelenmesini sağlıyor olmasıdır. Haliyle kökler güçlendikçe saç dökülmesi sorunuyla da vedalaşmaya başlıyorsunuz. Saçlı deriden kan dolaşımını hızlandırmak için masaj yöntemini uygulayabilirsiniz. Aşırı miktarda kullanmaktan kaçının! Çünkü saç dökülmesine karşı bakım yağı çeşitleri aşırı oranda kullanıldığında saçlı derinin yağ dengesini bozabilir.

  • Lavanta Yağı

  Erkeklerde kadınlarda saç dökülmesine iyi gelen yağlar arasında lavanta yağı da bulunuyor. Ancak tüm bitkisel yağlar gibi lavanta yağı da kesin saç çıkaran yağlar olarak düşünülmemelidir. Bu bitkisel yağların saçları ve kökleri güçlendirme etkisi vardır. Fakat hangi nedenle saç kaybı yaşadığınıza bağlı olarak etkili olup olmayacakları da değişir. Lavanta yağı özellikle stresten saç dökülmesine iyi gelen yağlar arasındadır.

  • Biberiye Yağı

  Biberiye yağının saç köklerini güçlendirme etkisi olduğundan listemize girmeye hak kazanıyor. Elbette saç dökülmesine hangi yağlar iyi geliyor dediğinizde akla gelen ilk 3’te biberiye yağı yoktur. Ancak diğer bitkisel yağlardan sonuç alamadıysanız denemenizde fayda var. Bu arada biberiye yağı saç kuruluğuna da iyi geliyor ve saçları nemlendiriyor. Kolay taranmasını sağlarken koparak dökülmelerin de önüne geçiyor.

   


  İçerik Paylaş