Susam Yağının Saça Faydaları - Burak Emiorğlu Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bilgi almak için formu doldurup gönderin, sizi arayalım!

  Susam Yağının Saça Faydaları

  Saça en faydalı yağ hangisi desek aklınızdan ilk geçen badem yağı olur. Ancak susam yağı aslında badem yağının en güçlü rakibidir! Hatta bu yağın faydalarını öğrenenler soluğu aktarlarda alıyor. Antibakteriyel ve anti inflamatuar bir yapıda olan susam yağının kafa derisinde enfeksiyon oluşma riskini ciddi düzeyde düşürdüğünü belirtmekle başlayalım. Eğer düzenli olarak saçlarınıza susam yağı ile bakım yaparsanız gerçek değişimi net bir şekilde görmeniz uzun sürmez! İşte susam yağının saça faydaları…

  Saç Dökülmesine Karşı Tam bir Savaşçı!

  Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız, saçlarınızdaki seyrelme artık fark edilebilir bir boyuta ulaştıysa en büyük dostunuz susam yağıdır. Saç kaybına karşı tam bir savaşçı olan susam yağı omega 3 ve omaga 6 yağ asitlerini bir arada içeren ender bitkisel yağlardan biridir. Beslenme ile yeterli oranda bu yağ asitlerini alamıyorsanız susam yağını tüketin. Susam yağını hem tüketebilir hem de saçlarınıza masaj yolu ile yedirebilirsiniz. Bir süre sonra saç dökülmesinin azaldığını, çok ince ve uzamayacak gibi görünen saç tellerinin kalınlaşmaya başladığını siz de fark edeceksiniz.

  Kuru ve Cansız Saçların En Büyük Yardımcısı!

  Saçlarınızı boyatıyor, ara ara da olsa fön çektiriyor, ısıl işlem uyguluyorsanız saç kuruluğu sorunu yaşıyor olma ihtimaliniz yüksek! İşte bu noktada devreye yine susam yağı giriyor. Saçlara uzun süreli bir nem kazandıran yağ, daha parlak, daha canlı ve daha kolay taranan saç yapısına kavuşmanızı sağlayabilir. Kuru saç için şampuan ya da saç kremi çeşitlerinde de susam yağının olduğunu ekleyelim. Susam yağındaki palmitik, linoleik, oleik ve stearik asitler saça ihtiyacı olan nemi kazandırıyor.

  Saç Derisinin Can Dostu!

  Saç tellerinin sağlıklı olması için öncelikle saç derisinin sağlıklı olması gerekir. Susam yağı ise saç derisine derinlemesine nüfuz eden bir bitkisel yağdır. Üstelik bunun için dakikalarca masaj yapmak da gerekmiyor. Birkaç dakika saçlı deriye susam yağı ile masaj yapmanız durumunda sadece saçlı deri değil saç kökleri ve saç telleri de bundan nasibini alacak; daha canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanmaya başlayacak.

  Kepeğin Baş Düşmanı!

  Kepek sorunundan kurtulmak için her yolu deneyip başarılı olamadıysanız rotanızı susam yağına çevirmenizin vakti gelmiş demektir. Bu özel mucizevi yağın tam bir kepek düşmanı olduğunu çok az sayıda kişi biliyor; artık siz de öğrendiniz! İçerdiği özel bileşenler sayesinde saç derisinin daha sağlıklı bir form kazanmasını sağladığından kepek problemi de kısa zamanda tarihe karışıyor.


  İçerik Paylaş